Zamieszki przed komisariatem we Wrocławiu – rusza proces

fot: youtube

Radio Wrocław informuje, że przed sądem stanęły kolejne osoby, które brały udział w zamieszkach pod policyjnym komisariatem przy ulicy Trzemeskiej we Wrocławiu.

W maju ubiegłego roku młody mężczyzna (19-letni Igor S.) zmarł na komisariacie. W efekcie wybuchły zamieszki. Dzisiaj rozpoczął się proces pięciu osób, które chcą dobrowolnie poddać się karze.

Prokurator przypomina, że chodzi o uszkodzenie budynku i radiowozu. Poszkodowano również trzech funkcjonariuszy policji, poprzez rzucanie petardami i kamieniami. Wszyscy oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów.

— Chciałbym prosić o najniższy wymiar kary, ponieważ no… czy jestem winny? Oczywiście, przyznaję się do tego, że tam byłem, że zrobiłem źle, ale uważam, że nie jestem kryminalistą ani jestem osobą, która powinna właśnie stać teraz w tym miejscu — powiedział w sądzie jeden z oskarżonych, Jakub D., który uczy się w jednym z liceów we Wrocławiu.

Poza piątką, której proces rozpoczął się dzisiaj, oskarżonych jest jeszcze 14 innych osób. Nie przyznają się one do winy — wobec nich postępowanie będzie toczyło się osobno. Już rok temu skazano trzech mężczyzn, którzy byli najbardziej agresywni, a sąd apelacyjny utrzymał surowe wyroki. Niebawem ruszy proces innych 32 osób.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ