Kierowca TIR-a miał ponad 2 promile

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem ciężarowym z naczepą przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość.

W trakcie kontroli okazało się też, że był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało ponad 2 promile. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy powiatowej prowadzili na drodze krajowej nr 30, w miejscowości Białogórze, działania kontrolne pod kątem przestrzegania dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci „namierzyli” kierowcę samochodu ciężarowego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 44 – letni mieszkaniec Nowej Rudy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka kara finansowa.

Przypominamy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o dostosowanie prędkości do przepisów i warunków panujących na drodze, a także rozwagę i ostrożność.

Źródło: KPP Zgorzelec

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ