Kolejne spotkanie V4 w Warszawie, planowane jest wspólnie z Grupą Beneluxu

grupa wyszeh 2.jpg

– Nasze spotkanie tutaj, rozmowy które już za nami, dotyczyły spraw bieżących UE, m. in. decyzji, które zapadły na szczycie rzymskim, deklaracji, która została podpisana. Rozmawialiśmy także o tym, co przed nami – mówiła po spotkaniu premierów Grupy Wyszehradzkiej, premier Beata Szydło.

W Warszawie trwa spotkanie premierów krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Głębokie reformy służące obywatelom krajów UE, powinien służyć także debacie o głębokiej reformie UE

– Nasze spotkanie tutaj, rozmowy które już za nami, dotyczyły spraw bieżących UE, m. in. decyzji, które zapadły na szczycie rzymskim, deklaracji, która została podpisana.  Rozmawialiśmy także o tym, co przed nami – mówiła po spotkaniu z premierami Węgier, Czech i Słowacji, szefowa polskiego rządu, Beata Szydło.

– Rozmawialiśmy także o kwestiach wynikających z bieżącej agendy unijnej – Brexicie i  kwestii migracji. W nadchodzących negocjacjach polski rząd będzie dążył do uporządkowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zależy nam na dobrych relacjach z Wielką Brytanią, dla Polski jet to ważny partner – mówiła premier.

Beata Szydło podkreśliła, że „głębokie reformy służące obywatelom krajów UE, powinien służyć także debacie o głębokiej reformie UE”.

– Chciałabym podziękować moim kolegom za przyjęcie deklaracji V4, która miała istotne i ważne znaczenie w tzw. Deklaracji Rzymskiej. Wiele zapisów z niej zostało uwzględnionych. UE musi się rozwijać. Chciałabym zaznaczyć, że V4 należała do najbardziej aktywnych krajów – wskazała Beata Szydło.

Kolejne nasze spotkanie, w Warszawie, planowane jest wspólnie z Grupą Beneluxu

Premier Polski zwróciła uwagę, że istotna jest także, kompleksowa polityka migracyjna. – Dla Polski takim obszarem jest proponowany mechanizm działań ws. relokacji, na który nie możemy się zgodzić – podkreśliła.

Beata Szydło zdradziła także, że premierzy V4 rozmawialiśmy jeszcze o sytuacji na Rosji i Białorusi. Zaapelowała, w imieniu premierów V4 do władz Rosji i Białorusi o nienaruszanie prawa do zgromadzeń. Podkreśliła też, że „z zaniepokojeniem” dostrzegają to, co dzieje się u naszych sąsiadów.

– Kolejne nasze spotkanie, w Warszawie, planowane jest wspólnie z Grupą Beneluxu – zdradziła.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ