Macierewicz: Jesteśmy bezpieczni

Macierewicz2.jpeg
O godzinie 12:00, w Piotrkowie Trybunalskim, rozpoczęło się spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z żołnierzami z Polski i NATO.

Żołnierze NATO przybywają do Polski w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO (eFP). Państwem ramowym eFP w Polsce są Stany Zjednoczone, a państwami kontrybuującymi Rumunia i Wielka Brytania. Wojska sojusznicze stacjonować będą we wschodniej części Polski, w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO.

– Polska – tak długo pozostająca pod sowiecką okupacją, podobnie jak inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej – dzisiaj może wreszcie powiedzieć: jesteśmy bezpieczni. Chcę jasno powiedzieć: zawdzięczamy to wam, żołnierze z Alabamy, z Teksasu i innych miejsc Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonego Królestwa Rumunii, całego NATO. Raz jeszcze dziękujemy – mówił Antoni Macierewicz.

Szef MON podkreślił, że „dlatego dzisiaj, z tak szczególnym wzruszeniem, śpiewaliśmy zwrotki hymnu polskiego, który pamiętamy przecież, powstawał w tych samych dekadach, kiedy Polacy, przed ponad dwustu laty, walczyli o niepodległość Stanów Zjednoczonych”. – Dziś wy, żołnierze USA, przybyliście do Polski, by ramię w ramię z żołnierzem polskim, bronić naszej niepodległości. Raz jeszcze dziękuję – zwracał się do żołnierzy.

– Możemy powiedzieć tak, jak mówił Puławski w USA, tak, jak mówił Kościuszko w USA, tak, jak śpiewaliśmy przez całe te setki lat, dzielące nas od czasów rozbiorów, teraz możemy te słowa powiedzieć razem z naszymi sojusznikami „jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy” – mówił.

Antoni Macierewicz podkreślił, że „Sojusz Północnoamerykański, wasza obecność, nie jest przejawem jakiegokolwiek dążenia do agresji”. – Jest odpowiedzią na zagrożenia agresją, jaka wisi and Polską i innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej, ze względu na zagrożenie ze Wschodu – zaznaczył.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ