Poseł Jacek Świat w Radio Wrocław o postawieniu zarzutów Tuskowi: moralno-polityczną odpowiedzialność ponosi ekipa Donalda Tuska

fot. youtube.com

Poseł Jacek Świat (Prawo i Sprawiedliwość) był gościem Radio Wrocław. Rozmawiano m.in. o postawieniu zarzutu zdrady dyplomatycznej Donaldowi Tuskowi, a także o kolejnych ekshumacjach ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

O odpowiedzialności Donalda Tuska powiedział:

Niewątpliwie jest tak, że moralno-polityczną odpowiedzialność ponosi ówczesna ekipa rządowa Donalda Tuska. W końcu to był samolot należący do wojska, czyli rządowy. To rząd, ministerstwo spraw zagranicznych organizowało wyjazd. To kancelaria prezydenta pod względem technicznym, logistycznym organizowała wylot. Takie są procedury.

Dalej mówił poseł Świat:

Moralno-polityczna odpowiedzialność istnieje, tymczasem w Polsce stworzyła się nazywam to kultura nieodpowiedzialności. Nie dość, że nikt nie posypał głowy popiołem, nie czuł się odpowiedzialny, nikt nie poniósł konsekwencji. Wszyscy ludzie, którzy uczestniczyli w tej sprawie ze strony rządowej awansowali.

Od kilku dni opinia publiczna wie o prowadzonych przez Prokuraturę kolejnych ekshumacjach ofiar katastrofy spod Smoleńska. Wśród ekshumowanych jest wrocławska posłanka i małżonka posła Świata – Aleksandra Natalli-Świat.

… trwa procedura ekshumacji po kolei ofiar katastrofy. Wiemy, że w tym momencie badane jest ciało mojej żony. Procedura to tak na marginesie wygląda tak, że ciało jedzie do Krakowa do zakładu ekspertyz sądowych. Po kilku, kilkunastu dniach, po przeprowadzeniu wszystkich badań ciało wraca na swoje miejsce, zakładając oczywiście, że nie zdarzą się jakieś niespodziewane przypadki, tak jak mieliśmy ostatnio do czynienia z zamianą ciał. Na szczęście była to zamiana taka jeden do jednego, czyli po prostu dwie osoby były wymienione, więc sprawę dało się szybko naprawić.

źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ