Rusza projekt Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku

Dolny slas - czarne logo.jpg

Zbliża się termin obowiązkowego spotkania kwalifikującego do programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. Spotkanie to odbędzie się w środę, 29 marca w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy przy ul. Chojnowskiej 2.

Rozpoczęcie o godz. 11:00, planowane zakończenie około godziny 15:00. Wymagana jest obecność co najmniej jednego członka zespołu planującego realizację inicjatywy z zakresu edukacji kulturowej.  W trakcie spotkania  szczegółowo omówiony zostanie regulamin i formularz zgłoszeniowy. Przeprowadzona zostanie także rejestracja zespołów projektowych (dokonana przez co najmniej jednego lidera reprezentującego zespół), bez czego aplikowanie o grant będzie niemożliwe.

Strategicznym celem programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku” jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury w regionie. Program obejmuje diagnozę bieżących potrzeb edukacji kulturowej na Dolnym Śląsku oraz cykl szkoleń i warsztatów dla osób związanych ze sferą kultury i edukacji. W ramach programu ogłoszony zostanie konkurs  grantowy, w którym najciekawsze inicjatywy z zakresu edukacji kulturowej mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł. Bieżąca edycja jest drugą w trzyletnim programie Narodowego Centrum Kultury pn. „Bardzo Młoda Kultura”. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Województwo Dolnośląskie. 

Spotkanie kwalifikujące do programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”
29 marca 2017 roku, środa, godz. 11:00
Sala Maneżowa, Akademia Rycerska
ul. Chojnowska 2, Legnica

bardzomlodakultura.p / dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ