Wydarzenie dla rodzin: „Pasja życia. Dbamy o zdrowie mam i dzieci”

Co mogę jeść w ciąży? Dlaczego moje dziecko ma wysypkę? Kiedy kupić  maluchowi pierwszą szczoteczkę do zębów? Jak karmić piersią? Czy moje dziecko ma prosty kręgosłup? Jak zawiązać chustę? Czy mój partner powinien być ze mną przy porodzie? Cesarka najlepszym rozwiązaniem? Czy młoda mama jest zawsze szczęśliwa?
Pytań jest wiele, 1 kwietnia 2017 roku eksperci związani z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu postarają się znaleźć odpowiedź na każde z nich.

Do udziału w kolejnej akcji profilaktycznej UMW zachęcamy przyszłych i obecnych rodziców. Na dzieci czekać będzie kącik zabaw, w którym maluchy będą mogły bawić się razem z Dr. Clownem w czasie, gdy dorośli będą korzystać z porad naszych ekspertów. Zachęcamy do pojawienia się z własnymi zabawkami, które zostaną zbadane w ramach Szpitalu Pluszowego Misia przygotowanym przez studentów IFMSA. Ta forma zabawy oswaja maluchy z kontaktem z lekarzem. Bądźcie gotowi nie tylko na zastrzyk wiedzy, ale także dawkę sportu – zaplanowany jest pokazowy trening dla rodziców z wózkami przygotowany przez BuggyGym.

1 kwietnia budynek Centrum Naukowej Informacji Medycznej wypełnią stoiska ekspertów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjaliści chętnie odpowiedzą na każde pytanie indywidualne.
– położne rozwieją wątpliwości odnośnie karmienia piersią, bez tabu porozmawiają o porodzie i połogu,
– fizjoterapeuci sprawdzą kręgosłupy, stopy i postawę najmłodszych,
– stomatolodzy opowiedzą jak zadbać o ząbki przed pierwszą wizytą u dentysty,
– dietetycy poradzą co jeść w ciąży i w czasie karmienia a także jak zadbać o właściwe nawyki żywieniowe naszych dzieci,
– psychologowie – podpowiedzą jak poradzić sobie z sytuacją, gdy rodzicielstwo nas przerasta,
– specjaliści zajmujący się chorobami rzadkimi w Stowarzyszeniu Wspólnie udzielą porad i wstępnie zdiagnozują problem,
– alergolodzy podpowiedzą co powinno nas niepokoić,
– lekarze zmierzą cukier oraz ciśnienie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ