Najpierw „Dziewczyny na politechniki!”, a później spotkanie z Agatą Kuleszą


Akcja „Dziewczyny na politechniki!” i spotkanie z aktorką Agatą Kuleszą to wydarzenia, które w najbliższy czwartek, 30 marca, odbędą się na Politechnice Wrocławskiej.

O godz. 10.00 na naszej uczelni ruszy kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki”. Wydarzenie skierowane jest do gimnazjalistek i licealistek, które w tym dniu będą się mogły przekonać, że studiowanie kierunków ścisłych pozwala spełniać marzenia.

W programie przewidziano m.in. spotkanie ze studentkami, które na Politechnice Wrocławskiej nie tylko się uczą, lecz także rozwijają swoje zainteresowania. Katarzyna Dudek z wioślarskiej Ósemki PWr opowie o tym, jak godzić naukę z treningami, Marta Marciniuk z Akademickiego Klubu Lotniczego – o konstruowaniu samolotów bezzałogowych, a Magdalena Miś z PWR Racing Team – o pracach nad budową bolidu.

Uczestniczki akcji wezmą też udział w grze miejskiej „Innowacja jest kobietą”. Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe PWr. Zwycięży drużyna, która najszybciej pokona całą trasę.

Dziewczyny na politechniki

30 marca 2017 r., godz. 10.00-14.00, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8)

Więcej informacji na stronie http://pwr.edu.pl/kandydaci/dziewczyny-na-politechniki

Spotkanie z Agatą Kuleszą

Także w czwartek Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika” zaprasza na pokaz filmu „Róża” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Po seansie zaplanowano dyskusję, której gościem specjalnym będzie odtwórczyni głównej roli, Agata Kulesza.

Pokaz rozpocznie się o godz. 19.00 w sali 329, bud. A-1 (wyb. Wyspiańskiego 27). Koszt biletu na film wynosi 5 zł, a koszt karnetu, który pozwala na 5 wejść, wynosi 15 zł. Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy informują, że pierwszeństwo wejścia na seans będą mieli posiadacze karnetów DKF.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ