W. GADOWSKI: POLSKIE MEDIA POWINNY MÓWIĆ PO POLSKU, A NIE TYLKO POSŁUGIWAĆ SIĘ JĘZYKIEM POLSKIM

Witold Gadowski.jpg

W Polsce konieczna jest repolonizacja mediów i jest to w polskim interesie – podkreślił w swoim programie „Komentarz Tygodnia” redaktor Witold Gadowski. Publicysta odniósł się również do listu prezesa Ringier Axel Springer Marka Decana skierowanego do polskich dziennikarzy zatrudnionych w niemiecko-szwajcarskim koncernie medialnym.

Mark Decan śmiał w liście wyznaczyć sposób komentowania wydarzeń w Polsce. Gdybym był dziennikarzem „Faktu”, „Newsweek’a” czy kilku innych mediów tego koncernu, to pokazałbym pewnym palcem znak temu panu i przestałbym tam pracować. Do tego namawiam tych dziennikarzy, którzy mają jeszcze honor, a pracują w tych mediach. Rzecz nie dotyczy naczelnego „Newsweek’a”, bo o nim państwo już wszystko wiecie, a ja nie mam zamiaru obrażać ludzi. Niech Mark Dekan podetrze swoją instrukcją pewną część swojego szlachetnego ciała – podkreślił publicysta.

Jak dodał, jak najszybciej musimy mieć w Polsce polskie media, a nie jedynie polskojęzyczne.

Polskie media to jest ważna sprawa. Nie PiS-owska sprawa, ale polska sprawa! Polskie media powinny mówić po polsku, a nie tylko posługiwać się językiem polskim! Panie Decan, to nie jest kolonia i może pan sobie machać swoją wypielęgnowaną rączką w Szwajcarii albo w Niemczech! Może tam ktoś pana posłucha – wskazał redaktor Gadowski.

Niestety, na polskiej scenie medialnej mamy więcej pseudodziennikarskich postaci – podkreślił w swoim programie „Komentarz Tygodnia” publicysta.

Marek Lehnert, znany z Polskiego Radia, przeszedł na emeryturę. Nie przedłużono z nim kontraktu, bo osiągnął wiek emerytalny. Był on korespondentem we Włoszech. Lehnert jednak spotkał się z papieżem Franciszkiem i przekazał mu pismo, że w Polsce dokonuje się czystek i prześladuje się dziennikarzy – powiedział Witold Gadowski i dodał, że w tej kwestii komentarz jest zbędny.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ