Celeban i Dankowski na dłużej w Śląsku

domena publiczna

Dobre wieści napływają z wrocławskiego klubu. Piotr Celeban, ostoja defensywy WKS-u, podpisał 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 2 sezony. Kamil Dankowski związał się z klubem ze stolicy Dolnego Śląska do czerwca 2021 rok

Wrocławski klub szczyci się tym, iż w obecnym sezonie Piotr Celeban jest jedynym zawodnikiem z pola w LOTTO Ekstraklasie, który wystąpił we wszystkich spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. Sumując, ulubieniec publiczności na pilczyckim gigancie, w zielono-biało-czerwonych barwach wystąpił w 265 spotkaniach, zdobywając w nich 24 bramki. Największym sukcesem w karierze Piotra Celebana pozostaje mistrzostwo Polski, zdobyte z WKS-em w 2012 roku.

– Cieszę się, że zostaję w Śląsku. Rozmowy były długie, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy brali w tym udział. Mam wielki szacunek do Śląska. Spędziłem tu większość kariery i wiele przez te lata razem osiągnęliśmy. To czwarty mój kontrakt z WKS-em i mam nadzieję, że nie będzie ostatnim. Mam także nadzieję, że niebawem wróci stary-dobry Śląsk i znów będziemy walczyć o najwyższe cele – mówi klubowym mediom Celeban. – Dziękuje kibicom, za okazane wsparcie. Nie zawsze moja forma była najwyższa, ale zawsze czułem, że fani stoją murem za mną – dodaje.

– Dziś wykonujemy pierwszy, duży krok w budowaniu mocnej drużyny na ten sezon i kolejne lata. Podpisaliśmy dwa kontrakty z dobrymi zawodnikami, z czego bardzo się cieszymy – podkreśla prezes klubu Michał Bobowiec.

Z kolei Kamil Dankowski w bieżącym sezonie zdołał wywalczyć sobie stałe miejsce w szeregach wrocławskiej defensywy, będąc jednocześnie jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski U-20. Ponadto obrońca zaliczył premierowe trafienie w LOTTO Ekstraklasie,

„Danek” swoją karierę kontynuował będzie w stolicy Dolnego Śląska, z którą jak sam niejednokrotnie podkreślał, jest mocno związany. – Klub zrobił wszystko, bym został we Wrocławiu. Miałem inne propozycje, ale nie jestem gotowy na odejście. Zdecydowałem wspólnie z tatą, że chcę zostać w Śląsku, gdzie „złapałem grę”. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Śląsku na kolejne 4 lata – zaznacza Kamil Dankowski.

Źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ