Dolny Śląsk: policja zabezpieczyła blisko 4,5 tys. porcji marihuany

domena publiczna

Dolnośląska policja odniosła szereg sukcesów w walce z narkotykami. W Głogowie i Wrocławiu zatrzymano kilka osób, a funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 4,5 tys. porcji marihuany i kilkadziesiąt „działek” amfetaminy. W stolicy Dolnego Śląska funkcjonowała nielegalna plantacja.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym mieszkaniec Głogowa, zatrzymany przez policjantów.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W mieszkaniu podejrzanego policjanci ujawnili ponad 2500 porcji marihuany i kilkadziesiąt porcji amfetaminy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Głogowie zatrzymali 27 – letniego mężczyznę w związku z przestępstwami narkotykowymi. Głogowianin, znany już policjantom, posiadał w swoim miejscu zamieszkania znaczne ilości substancji odurzających i psychotropowych.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili ponad 2500 porcji użytkowych marihuany i 58 porcji amfetaminy. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie 4000 złotych oraz przedmioty służące do dystrybucji narkotyków.

24 – latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowywania się do ich dystrybucji. Na wniosek policji i prokuratury, decyzją sądu mężczyzna został zatrzymany w areszcie śledczym na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w wynajmowanym przez nich domu, a także mieszkaniu znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać ponad 1900 porcji handlowych narkotyków. Ponadto zabezpieczono także 180 krzewów konopi indyjskiej w różnej fazie wzrostu. Przypomnijmy, że za uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali 32 i 36-latka podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci uzyskali wcześniej informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców Wrocławia może posiadać środki odurzające. W związku z tym funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. W wynajmowanym przez nich domu, a także mieszkaniu na terenie miasta policjanci ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich. W specjalnie przystosowanym do tego celu pomieszczeniu hodowano 180 tego typu roślin. Ponadto znaleziono jeszcze w obu sprawdzanych miejscach susz roślinny, z którego można było po podziale uzyskać ponad 1900 porcji handlowych marihuany.

Obecnie prowadzone są czynności w kierunku uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Źródło: KPP w Głogowie, KWP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ