MEN PRZEDSTAWI PROPOZYCJĘ PODWYŻEK DLA NAUCZYCIELI

yt

Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwietniu przedstawi propozycję zdecydowanych podwyżek dla nauczycieli. Wtedy zaprezentowany zostanie szczegółowy harmonogram – podkreśliła w Polskim Radiu wiceszefowa MEN Marzena Machałek.

Polityk odniosła się w ten sposób do jednego z postulatów podnoszonych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Związek na jutro zapowiedział ogólnopolski protest przeciwko reformie edukacji, którą przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość.

Rodzice chcą zintegrowanego systemu edukacji i wychowania, a to właśnie zakłada reforma, którą wprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości  – podkreśliła wiceminister Marzena Machałek. Wiceminister zapewniła, że nie będzie zwolnień nauczycieli i nie widzi uzasadnienia protestów.

– Przedtem po szkole zawodowej, po technikum mieliśmy około 40% bezrobocia, a chcemy stworzyć taką szkołę po której uczniowie będą mieli pracę. Pracodawcy oczekują tych zmian. Będą strajkować (nauczyciele z ZNP przyp. red. )przeciwko temu, że chcemy szkoły, która wchodzi w XXI wiek (wychodzi z analogowej, a wchodzi w cyfrową), że odpowiadamy na wyzwania XXI wieku, że przywracamy historię? – zaznaczyła wiceminister.

Już wiadomo, że nie wszyscy nauczyciele przyłączą się do protestu ZNP. W tych szkołach, w których strajk się odbędzie, uczniowie mają mieć zapewnioną  opiekę, choć część lekcji może się nie odbyć.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ