Rewitalizacja Wrocławia – na Wyszyńskiego wyremontują kamienice

domena publiczna

Sześć ponad stuletnich kamienic przy ul. Wyszyńskiego 60, 62, 64, 66, 68 i 70 przejdzie gruntowny remont. Gmina wyda na to ok. 16 mln zł. W tym roku na rewitalizację gminnych kamienic (w 100%) oraz remonty mieszkań komunalnych Wrocław przeznaczy ponad 35 mln zł.

Kamienice z 1905 r. przy ul. Wyszyńskiego pamiętają czasy cesarza Wilhelma II. Po II wojnie światowej prowadzono w nich tylko bieżące naprawy. Teraz, w ramach Programu Rewitalizacji Wrocławskich Kamienic, zostaną gruntownie wyremontowane.

– Zrobione zostaną elewacje, wyremontowane będą dachy i strychy, wymienione okna, drzwi, bramy i wszelkie instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, grzewcze i gazowe. Budynki będą ocieplone, remont przejdą klatki schodowe oraz piwnice – wylicza Urszula Hamkało, rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Na remont sześciu kamienic przy ul. Wyszyńskiego miasto wyda ok. 16 mln zł. Prace rozpoczną się w tym roku, a zakończą w 2018 r.

– Do końca czerwca 2017 r. mają być podpisane umowy z wykonawcami prac – dodaje Urszula Hamkało.

Remont z lokatorami

Budynki przy ul. Wyszyńskiego 60, 62, 64, 66, 68 i 70 są w całości własnością gminy. W trakcie remontu lokatorzy nie będą wykwaterowani.

– Nasz program rewitalizacji wrocławskich kamienic staramy się prowadzić tak, by na czas remontu nie wykwaterowywać lokatorów. Remont jest o wiele trudniejszy z technicznego punktu widzenia, ale nie tracimy czasu na procedury związane z przeprowadzką mieszkańców – tłumaczy Piotr Paś, dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ