Od 2015 roku na Dolnym Śląsku działa mobilne domowe hospicjum dla dzieci


Od 2015 roku na Dolnym Śląsku – dokładnie w gminie Marcinkowice – działa mobilne domowe hospicjum dla dzieci założone przez fundację Bezpieczna Przystań. Powołane zostało, aby umożliwić wszechstronną opiekę chorym nieuleczalnie dzieciom oraz wsparcie duchowe i psychologiczne jego rodzicom.

Pomoc, jaką oferuje hospicjum, jest skierowana do osób z małych miejscowości, które mają utrudniony dostęp do specjalistycznej opieki, a co jeszcze ważniejsze – nie posiadają środków na jej sfinansowanie. Dzieci po długotrwałej chemioterapii wymagają intensywnej rehabilitacji, na którą NFZ niestety nie przeznaczył pieniędzy. Stąd sytuacja porzucenia, w jakiej znajdują się takie rodziny, jest dramatyczna. Każdy dzień zwłoki w leczeniu i rehabilitacji przynosi dzieciom znaczne pogorszenie ich sytuacji zdrowotnej. Fundacja usiłuje poprzez swoje działania – na miarę skromnych możliwości –  przeciwdziałać temu zjawisku, szukając ludzi dobrej woli, darczyńców i specjalistów medycznych.(W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkich, którym dopomogli nam w realizacji podjętego dzieła.)

To właśnie dzięki takim ludziom, udało się Fundacji podjąć nowe wyzwanie i rozszerzyć działalność poprzez uruchomienie stacjonarnej placówki – Centrum Rehabilitacji dla dzieci, która mieści się na terenie parafii św. Franciszka z Asyżu przy ulicy Borowskiej 174 we Wrocławiu. W marcu zakończono remont pomieszczeń i pozyskano najnowocześniejszy sprzęt, co pozwoli udzielać darmowej pomocy dzieciom. Początek działalności zaplanowano na 3 kwietnia bieżącego roku, natomiast jego uroczyste otwarcie przewidziane jest na wigilię niedzieli Bożego Miłosierdzia, tj. 22 kwietnia.

Warto tu nadmienić, że najmłodszy z podopiecznych Centrum ma zaledwie 11 miesięcy!

Więcej szczegółów na ten temat można dowiedzieć się na stronie fundacji: http://bezpiecznaprzystan.org/centrum-rehabilitacji-rusza-juz-w-kwietniu/

Zachęcamy do finansowego wspierania Fundacji, tak poprzez przeznaczenie 1% podatku – nr KRS 0000267078, jak i przekazywanie darowizn na nasze konto nr 47 2030 0045 1110 0000 0329 1730 z dopiskiem „Darowizna na Centrum rehabilitacji”.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ