S. OŻÓG: TUSK I JUNCKER NIE ZROBILI NIC, ŻEBY NIE DOPUŚCIĆ DO BREXITU

Donald Tusk nowy łady ue.jpg
fot. youtube.com

Odnosząc się do oficjalnego rozpoczęcia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, eurodeputowany Stanisław Ożóg wskazał, że szefowie Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej „nie zrobili nic, ażeby dopuścić do pozostania w Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii.” Eurodeputowany był gościem „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Polityk w rozmowie z o. Januszem Dyrkiem CSsR ocenił, że brak reakcji Donalda Tuska i Jean- Claude Junckera był jednym z powodów decyzji Wielkiej Brytanii.

– Zaniedbania tych dwóch panów są ogromne (…). Brak jakiegokolwiek racjonalnego działania, jeśli chodzi o sprawy imigracji, jeśli chodzi o sprawę kryzysu finansowego i gospodarczego w strefie euro doprowadził do decyzji, jaką podjęli Brytyjczycy – dodał Stanisław Ożóg.

Gość Radia Maryja podkreślił, że większość Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem UE.

– Ponad 50 proc. Brytyjczyków jest zwolennikami twardego Brexitu, a jedynie około 36 proc. opowiada się za pozostaniem w Unii Europejskiej. W związku z tym, te opowieści i to straszenie Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków dramatem, który ma ich dotknąć, jest totalną bzdurą – wskazywał europoseł.

Polacy mają konkretne oczekiwania co do Wielkiej Brytanii – dodał polityk.

– Przyszłość Polaków, którzy pracują na Wyspach Brytyjskich nie wygląda źle. Oczekiwania z naszej strony są konkretne. Chcielibyśmy jednostronnych gwarancji dotyczących zatrudnienia oraz pełnego „socjalu”, którym objęci są Polacy na Wyspach Brytyjskich – powiedział Stanisław Ożóg.

Polityk zaznaczył, że Polacy są dobrymi pracownikami i są doceniani przez Brytyjczyków.

– Polacy w zdecydowanej większości są dobrymi ambasadorami Polski, zachowują się godnie i wiedzą, po co tam są. Są świetnymi pracownikami zatrudnionymi na różnych stanowiskach, pełnią odpowiedzialne funkcje w różnych instytucjach. Brytyjczycy wypowiedzieli się w sposób jednoznaczny, że obecność Polaków na Wyspach jest po prostu nieodzowna – powiedział gość „Aktualności dnia”

Eurodeputowany wyraził nadzieję, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE spowoduje zmniejszenie się biurokracji.

– Jeśli nie będzie Wielkiej Brytanii, potężnej gospodarki, potężnego płatnika netto do budżetu Unii Europejskiej, to oczekuję równolegle, że zmniejszy się biurokracja w UE– wskazał Stanisław Ożóg.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ