WICEMINISTER MARIUSZ ORION JĘDRYSEK: POLSKA GRUPA GÓRNICZA WZBOGACAŁA SIĘ O KONCESJE NA WYDOBYCIE

www.mos.gov.pl/

„Przenieśliśmy dziś pakiet dziesięciu koncesji na Polską Grupę Górniczą. Będzie to w tej chwili największy koncesjobiorca w Polsce, porównywalny z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem” – powiedział prof. Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa podczas konferencji prasowej w MŚ. W spotkaniu, które odbyło się 31.03.2017 r., wziął udział także Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, Pełnomocnik Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Dziś w Ministerstwie Środowiska prof. Mariusz Orion Jędrysek, uroczyście podpisał przeniesienie pakietu koncesji geologicznych z Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. na Polską Grupę Górniczą SP. z o.o., należącą do Ministerstwa Energii, jako Skarbu Państwa.

„Od tego momentu Polska Grupa Górnicza wzbogaciła się o koncesje na wydobycie. Mamy tu: Wujek, Wujek część Stara Ligota, Katowice, Wieczorek, Wesoła, Murcki, Staszic, Mysłowice, Śląsk i  Pole Panewnickie Śląsk. Wszystkie wymagania zostały spełnione, rachunki bankowe funkcjonują, a środki na rekultywacje są zabezpieczone” – powiedział prof. Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska.

Jak podkreślił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski cały proces przenoszenia koncesji został przeprowadzony sprawnie i efektywnie.

Wiceminister Mariusz Orion Jędrysek dodał, że jest to już drugi taki pakiet koncesji. Pierwszy został podpisany 29 grudnia 2016 r. po utworzeniu Polskiej Grupy Górniczej. Zawierał on dwadzieścia koncesji (16 wydobywczych i 4 poszukiwawczo-rozpoznawcze), przeniesionych z Kompanii Węglowej S.A.

Zmiany w prawie geologicznymi górniczym

Prof. Mariusz Orion Jędrysek wspomniał też o planowanych zmianach w prawie geologicznym i górniczym. Przypomniał, że w Ministerstwie Środowiska zakończył prace Zespół ds. Reformy Prawa Geologicznego i Górniczego, a dalsze działania w tym zakresie będą kontynuowane we współpracy z innymi ministerstwami.

źródło: www.mos.gov.pl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ