Wrocław: szwedzka firma zatrudni 100 osób

domena publiczna

Firma Sigma IT Consulting, specjalizująca się w tworzeniu cyfrowych rozwiązań, otworzyła nowe biuro we Wrocławiu. Będzie praca dla inżynierów.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że powstanie oddziału Sigma IT Consulting we Wrocławiu było możliwe dzięki współpracy z wykwalifikowanymi inżynierami oprogramowania i specjalistami z branży IT z Polski. Dla firmy jest to strategiczna decyzja o wzmocnieniu swojej pozycji w Europie.

– Widzimy, że Sigma w Polsce jest okazją do rozszerzenia naszych kompetencji i naszej bazy klientów. Dzięki tej nowej jednostce we Wrocławiu możemy myśleć o nowych wyzwaniach z korzyścią dla całej grupy Sigma – mówi Lars Kry, dyrektor generalny Sigma IT Consulting AB.

Sigma IT Consulting we Wrocławiu

We Wrocławiu firma planuje realizację zadań związanych z rozwojem oprogramowania i usług informatycznych dla obecnych klientów, a także nowych klientów w Szwecji, Polsce i innych krajach.

– Wrocław jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych miast dla biznesu IT i to nie tylko w skali Polski, ale i Europy. Nie jesteśmy już lokalizacją wyróżniającą się niskimi kosztami pracy, ale wysoką jakością. Tą jakość budują tysiące studentów i absolwentów kierunków informatycznych oraz setki firm z branży IT. Sprawia to, że firmy takie jak Sigma Consulting wybierają nasze miasto nie dlatego, aby obniżać koszty, a dlatego że ich biznes się rozwija i to właśnie Wrocław może zapewnić zasobu, które zabezpieczą ten rozwój, najlepsi przyciągają najlepszych – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A.

Szukają inżynierów

Sigma IT Consulting we Wrocławiu planuje zatrudnić do 100 inżynierów, do końca 2018 roku. Sigma IT Consulting świadczy usługi w zakresie telekomunikacji, motoryzacji, obronności, energii i opieki zdrowotnej oraz sektora publicznego. Przykładem klientów z którymi współpracuje są Volvo Group, Ericsson czy Telia.

– Jestem szczęśliwy podejmując się założenia i prowadzenia oddziału Sigma ITC w Polsce. Wrocław jest niesamowitym miastem, trochę na wzór Amerykańskiej Doliny Krzemowej. Uważamy, że połączenie szwedzkiej kultury biznesowej i wartości polskich inżynierów stworzy świetną bazę pod budowę Polskiej jednostki Sigma ITC we Wrocławiu – mówi Maciej Reutt, dyr. oddziału Sigma ITC we Wrocławiu.

Sigma IT Consulting jest największym członkiem grupy Sigma AB, szwedzkiej grupy konsultingowej, która zapewnia swoim klientom rozwiązania IT i programistyczne, a także doradztwo w dziedzinie biznesu i strategii w 11 krajach, w których pracuje ponad 3100 pracowników.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ