Żakowski żali się słuchaczom TOK FM

fot: youtube

Jacek Żakowski na antenie TOK FM żalił się słuchaczom, że nie dostaje tyle wazeliny, ile by chciał.  Oznacza to, że zaczęły docierać już do niego pierwsze przesyłki w ramach akcji „wazeliniarze” zainicjowanej przez „Gazetę Polską Codziennie”.

Jedna z ostatnich okładek tygodnika „Gazeta Polska” przeraziła żurnalistów z Towarzystwa Dziennikarskiego do tego stopnia, że postanowili oni ukorzyć się przed Niemcami. Aby ułatwić im naprawę relacji z ich niemieckimi kolegami, uruchomiliśmy specjalną akcję.

– Zachęcam, by Towarzystwu Dziennikarskiemu wysyłać duże ilości wazeliny – mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska”.

– Towarzystwo Dziennikarskie rozpoczęło akcję przepraszania Niemców, nie tylko za publikację okładki „Gazety Polskiej”, lecz także za działalność naszych dziadków w AK, ojców w Powstaniu Warszawskim i za dzieci z Wrześni. Musimy im pomóc, bo takie podlizywanie się, wpychanie się Niemcom bez wazeliny może być szkodliwe – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Tak zrodził się pomysł całej akcji:

– Kupujmy wazelinę i wysyłajmy ją tuzom „naszego” dziennikarstwa – zaproponował redaktor Tomasz Sakiewicz.

Pierwsze przesyłki zaczęły już docierać do adresatów. Przyznał to dziś Jacek Żakowski, który próbował obrócić wszystko w żart i żalił się słuchaczom, że liczył na więcej wazeliny.

– Redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” wzywał czytelników i sympatyków do tego, aby wysyłali członkom Towarzystwa Dziennikarskiego wazelinę […] Bardzo jestem rozczarowany. To jest smutne, gdy „GPC” zorganizowała wielki wiec poparcia dla rządu pod Sejmem z triumfem ogłaszała potem, że wzięło w nim udział aż kilkaset osób. Tym razem wynik jest gorszy […] Jako jeden ze wskazanych przez redaktora Sakiewicza adresatów dostałem tylko 13 opakowań wazeliny […] Liczyłem na dużo więcej, na silniejszą mobilizację prawicy. Bardzo proszę o więcej opakowań wazeliny od zwolenników prawicy na adres „Polityki”, mam pusty bagażnik w samochodzie. Chętnie go zapełnię. Jeśli tylko rzeczywiście wierzycie w tę władzę, cenicie ją, lubicie Sakiewicza, czytacie „GPC”, przysyłajcie jak najwięcej wazeliny. My ją zlicytujemy na Allegro i będzie na porządne dziennikarstwo – mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Jacek Żakowski
Polityka
ul. Słupecka 6
02-309 Warszawa 22 skr. pocztowa 13

Seweryn Blumsztajn
Gazeta Wyborcza
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

Renata Kim
Newsweek
ul. Domaniewska 52
02-672 Warszawa

Przemysław Szubartowicz
Wiadomo.co, Towarzystwo Dziennikarskie, Józefa Hauke-
-Bosaka 3, 01-540 Warszawa

Jan Ordyński
Towarzystwo Dziennikarskie
Józefa Hauke-Bosaka 3,
01-540 Warszawa
AddThis Sharing Buttons
Share to Facebook1.4K

źródło: niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ