Ukradli samochód, ale ugrzęźli próbując przejechać nim przez pole


Jeszcze w dniu zgłoszenia świdniccy policjanci odnaleźli pojazd utracony w wyniku kradzieży. Funkcjonariusze ujawnili porzucony samochód na polu, przez które jak się okazało sprawcom nie udało się przejechać. Wczoraj zostali zatrzymani przez policjantów. Grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu świdnickiego. W nocy z jednego z parkingów w centrum Świdnicy nieznani sprawcy dokonali kradzieży osobowego fiata. Policjanci po uzyskaniu informacji o kradzieży natychmiast podjęli działania, w wyniku, których, jeszcze tego samego dnia odzyskali utracony pojazd. Samochód funkcjonariusze ujawnili porzucony na polu ornym w jednej z pobliskich wsi. Ślady wskazywały na to, że sprawcy próbowali przejechać nim przez pole i ugrzęźli w miękkiej ziemi. W wydostaniu się z „pułapki” nie pomogło im nawet podkładanie dywaników samochodowych pod koła. Bezsilni porzucili auto i uciekli.

Policjanci odzyskane auto przekazali właścicielowi i kontynuowali prace nad ustaleniem sprawców kradzieży. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzewanych o ten czyn 20-latków.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnienia tego czynu. Potwierdzili także fakt, że podczas próby skrócenia sobie drogi ucieczki, jechali przez pole i zakopali się.
Teraz sprawą zajmie się sąd. Mężczyznom za czyn, o który są podejrzani grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Świdnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ