Nowoczesna wie kto jest winien złych wyników w sondażach ?

petru duza rozdzielczosc.jpg

Po ponad roku pracy w Sejmie posłowie Nowoczesnej znani są przede wszystkim z językowych wpadek i „wniosków formalnych” o przerwę. Nic dziwnego, że poparcie dla tego ugrupowania dramatycznie leci w dół. Ryszard Petru obwieścił, że przyjmuje winę na siebie, ale równocześnie popisuje się nieuzasadnionym optymizmem.  Liczy, że  „wyborcy jutro znów mogą popierać Nowoczesną”.

Wypowiedzi Ryszarda Petru to przysłowiowa kopalnia pomysłów dla wszelkiej maści kabareciarzy. Słynne „sześciu króli” przeszło do klasyki, ale było tego znacznie więcej.

„Pamiętają Państwo wypowiedź Ryszarda Petru o tym, że do ginekologa chodzą też „chłopaki”? Ostatnie słowa lidera Nowoczesnej są jeszcze ciekawsze. Stwierdził on, że „można po prostu bardzo istotnie ograniczyć możliwości… dokonywania ciąży”. A potem dodał, że „dzisiaj na terenie województwa podkarpackiego nie ma możliwości, zgodnie z obowiązującą ustawą, wykonania zabiegu ciąży przez to, że lekarze podpisali klauzule sumienia” – pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Do tego doszła słynna wycieczka Petru do Portugalii (w towarzystwie ówczesnej wiceszefowej partii) podczas sejmowego protestu. Nic dziwnego, że sondaże poszły ostro w dół.

– Zawsze szef jest winny. Nie można powiedzieć, że ktoś inny jest winny. Na koniec dnia przewodniczący musi wziąć odpowiedzialność bez względu na to, czy jest dobrze, czy źle. Muszę za to (wyniki sondaży – red.) wziąć odpowiedzialność – walnął się w pierś Petru podczas występu w studio TVN24.

Mówił też o „pokorze”, czy poprawianiu „komunikacji z Polakami”, bo za mało wiedzą o… inicjatywach ustawodawczych posłów Nowoczesnej. Fakt, najczęściej podczas obrad Sejmu zgłaszają wnioski o przerwę.

Petru nie byłby jednak sobą, gdyby nie wygłosił jakiejś „złotej myśli”. Zapytany o przepływ elektoratu między jego partią a PO obwieścił:

– Wyborcy jutro znów mogą popierać Nowoczesną. To ciągle ta sama grupa – stwierdził.

I poznała jakość Nowoczesnej…

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ