Poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej 3 listami gończymi, wpadł w ręce dolnośląskich policjantów


Ukrywał się od 2 lat w różnych krajach na terenie Europy. Posługiwał się fałszywą tożsamością. Mężczyzna poszukiwany 3 lisami gończymi wydanymi przez różne sądy i prokuratury na terenie kraju oraz skazany prawomocnymi wyrokami na łączną karę w wymiarze 10 lat, wpadł w ręce funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, na podstawie poczynionych ustaleń, namierzyli i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 3 lisami gończymi wydanymi przez różne sądy i prokuratury na terenie kraju oraz skazanego prawomocnymi wyrokami na łączną karę w wymiarze 10 lat pozbawienia wolności.
Do zatrzymania 43 – letniego mężczyzny, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości od 2 lat, doszło 30 marca 2017 r. w godzinach porannych w rejonie wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu. W chwili zatrzymania poruszał się najnowszym samochodem Mercedes GLE w sportowej wersji AMG. Przy zatrzymanym ujawniono litewski podrobiony dowód osobisty i litewskie prawo jazdy z jego wizerunkiem na dane innej osoby.
Poszukiwany mężczyzna od lat działał w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie odlewami miedzianymi i mosiężnymi, wystawianiu niezgodnych ze stanem faktycznym faktur VAT, która to grupa doprowadziła urzędy skarbowe w kraju do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę, co najmniej 3,66 mln złotych.
Mężczyzna, który trafił do aresztu, wcześniej ukrywał się w różnych krajach na terenie Europy, posługując się fałszywą tożsamością lub podając dane personalne innych osób.

źródło: KP- Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ