Włamywał się budynków i wyrywał instalację elektryczną

fot. pexels.com

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do budynków jednej ze spółdzielni. Sprawca wyrywał ze ścian elementy instalacji elektrycznej oraz kradł inne przedmioty, z których pozyskiwał miedź i sprzedawał ją. Powstałe straty oszacowano na kwotę 90 tysięcy złotych. Zatrzymany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Przedstawiciele jednej z rolniczych spółdzielni produkcyjnych z terenu powiatu świdnickiego powiadomili policjantów o kilku włamaniach i kradzieżach, dokonanych na ich szkodę. Z poczynionych przez funkcjonariuszy ustaleń wynikało, iż sprawca po uszkodzeniu drzwi wejściowych do pomieszczeń gospodarczych wchodził do środka, a następnie kradł wszelkie elementy, z których mógł pozyskać miedź.

Powodował przy tym duże zniszczenia. Wyrywał między innymi instalację elektryczną ze ścian, podobnie jak wentylatory, które następnie uszkadzał wyciągając z ich wnętrza jedynie miedziane podzespoły. Samych tylko przewodów elektrycznych ukradł ponad 3 tysiące metrów. W ten sposób sprawca spowodował łączne straty w kwocie 90 tysięcy złotych.

Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na podstawie prowadzonych czynności, gromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, zatrzymali podejrzewanego o te przestępstwa 34 – letniego mieszkańca powiatu świdnickiego.

Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.

Teraz sprawą 34 – latka zajmie się sąd. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Źródło – KPP w Świdnicy)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ