Czy prezydent Rafał Dutkiewicz dostanie absolutorium za 2016 rok? Brakuje jednego głosu

Rafał Dutkiewic nowy przerażony.jpg

Niedługo radni miejscy przystąpią do udzielenia prezydentowi Wrocławia absolutorium za 2016 rok. Zanim wysłuchają prezydenta, sprawozdania skarbnika, opinii różnych klubów i partii podczas sesji RM, zapytaliśmy przedstawicieli klubów jak zagłosują.

 Małgorzata Zawada z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza

Głosujemy za absolutorium dla pana prezydenta. Budżet został wykonany na poziomie w jakim został znowelizowany w ostatnim kształcie. Duże ukłony i podziękowania zwłaszcza w obszarze kultury. W 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, odnieśliśmy sukcesy.

Dorota Galant – Klub Radnych .Nowoczesna

Przecież jesteśmy w koalicji z prezydentem miasta. Współpraca układa się dobrze i udzielimy absolutorium.

Radni z  Prawa i Sprawiedliwości już teraz deklarują, że będą przeciwko udzieleniu absolutorium (14 radnych).

Klub Rafała Dutkiewicza  i Klub Nowoczesna nie posiadają wystarczającej liczby głosów by udzielić absolutorium prezydentowi (razem 18).  Brakuje więc 1 głosu. Oznacza to, że wszystko będzie zależeć od tego, jak się zachowają radni z Platformy Obywatelskiej oraz radni niezrzeszeni (Dominik Kłosowski i Katarzyna Obara – Kowalska) – razem 5 głosów.

Dominik Kłosowski, Radny Niezrzeszony (SLD)

O udzieleniu absolutorium za 2016 rok będziemy rozmawiali na sesji, teraz trudno powiedzieć.

Teoretycznie wystarczy, że dwóch radnych się wstrzyma lub nie przyjdzie na sesję, wówczas 18 głosów koalicji wystarczy do  przegłosowania absolutorium.

Z naszych ustaleń wynika, że radny Lorenc (PO) zagłosuje przeciwko udzieleniu absolutorium. Kluczowa zatem staje się postawa jego koleżanek z PO. W kuluarach mówi się, że radne Rybczak i Granowska mogą wstrzymać się od głosu, co będzie oznaczało udzielenie absolutorium prezydentowi Dutkiewiczowi.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ