Najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni!

foto: umwd.dolnyslask.pl

Samorząd Województwa wspiera dolnośląskich sportowców trenujących w dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich. Dziś Wicemarszałek Dolnego Śląska, Iwona Krawczyk i Paweł Rańda, Dyrektor Wydziału Sportu wręczyli stypendia sportowe 76 laureatom z okręgu wrocławskiego. Wartość nagród przekazanych młodym mistrzom wynosi blisko pół miliona złotych.

93 dolnośląskich sportowców, w tym 10 osób niepełnosprawnych, otrzyma
10-miesięczne stypendia sportowe za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku. Wśród nich są laureaci Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Kwota przyznanego stypendium zależy od osiągnięć sportowców.

− Reprezentując samorząd województwa dolnośląskiego składam wszystkim stypendystom serdeczne gratulacje za osiągnięte sukcesy w ubiegłym roku. Życzę dalszych wspaniałych wyników oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium– mówiła podczas uroczystości na wrocławskim stadionie Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

W sumie Urząd Marszałkowski przeznaczył na stypendia sportowe ponad 450 tys. zł, z czego na okręg wrocławski 381 tys. zł.

− Młodzi sportowcy potrzebują naszego wsparcia zwłaszcza na początku swojej kariery. Stypendia, które otrzymają od samorządu dla wielu z nich oznaczają możliwość dalszego rozwoju. Każdego roku przeznaczamy na nie prawie pół miliona złotych – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego docenia sportowców z naszego regionu udzielając bezpośredniego wsparcia zawodnikom w postaci stypendiów sportowych, wypłacanych co miesiąc.

– Gratuluję Wam, że znaleźliście w sobie dużo siły, pasji i determinacji, żeby stanąć na najwyższych podiach, żeby zdobyć najwyższe laury. Cieszę się, że możemy się spotkać także w tym roku. Liczę, że to stypendium dołoży cegiełkę, dzięki której w przyszłych latach będziecie jeszcze lepsi, szybsi, jeszcze bardziej precyzyjni, jeszcze mocniejsi – dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ