Pijana matka chciała wieźć autem swoje czteroletnie dziecko

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Nietrzeźwa kobieta wraz z niespełna czteroletnią córką próbowała jechać samochodem – wcześniej piła alkohol na imprezie urodzinowej.

Głośna praca silnika i długo trwające manewry pojazdu zaniepokoiły sąsiadów. Wezwani na miejsce policjanci z Głogowa zatrzymali nietrzeźwą 30-letnią kobietę, która wraz z małą córeczką próbowała jechać samochodem. Opel astra kierowany przez kobietę, uszkodził zaparkowany obok samochód, a sprawczyni usiłowała oddalić się z miejsca zdarzenia. Twierdziła, że chciała go tylko przestawić na parkingu.

Policjanci z komendy powiatowej w Głogowie zostali powiadomieni telefonicznie w sobotni wieczór o dziwnych manewrach samochodu opel astra. Mieszkańcy bloku na osiedlu Kopernika w Głogowie, zwrócili uwagę na to, że na parkingu silnik pojazdu od dłuższego czasu pracuje na wysokich obrotach, co powoduje spory hałas. W samochodzie zauważyli kierującą nim kobietę oraz małe dziecko i psa. W końcu samochód wyjechał z miejsca parkingowego, ale w trakcie manewru szkodził stojące w pobliżu auto i zatrzymał się. Z samochodu wysiadła kobieta, która zabrała ze sobą małe dziecko i psa.

W tym momencie została zatrzymana przez policyjny patrol. Jak się okazało, 30-latka była nietrzeźwa. Badanie wykazało w jej organizmie 1,76 promila alkoholu. W takim stanie prowadziła samochód i sprawowała opiekę nad niespełna 4-letnią córką, którą w trakcie manewrów na parkingu posadziła w foteliku obok siebie. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Składając wyjaśnienia stwierdziła, że chciała tylko przeparkować samochód. Wcześniej wypiła alkohol na swojej imprezie urodzinowej. Policjanci sprawdzają, czy jej zachowanie nie naraziło na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia jej 4-letnią córkę. Z całą pewnością wykazała się skandalicznym lekceważeniem zasad bezpieczeństwa.

Podejrzana przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze. Jeśli zgodzi się na to również sąd, musi pogodzić się z utratą prawa jazdy na okres 3 lat oraz karą grzywny wymiarze 750 złotych i obowiązkiem zapłaty świadczenia pieniężnego w wysokości 5000 złotych.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ