V Dzień Zdrowia we Wrocławiu

domena publiczna

Bezpłatne porady specjalistów, badania i pomiary, edukacja zdrowotna oraz atrakcje dla najmłodszych. To i jeszcze więcej już we wtorek, 4 kwietnia, w Galerii Dominikańskiej.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia przez 8 godzin każdy będzie mógł skorzystać z wielu atrakcji zdrowotnych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00, a w programie m.in. pomiary ciśnienia, cukru, tkanki tłuszczowej i BMI, porady trenera personalnego, bezpłatne zajęcia fitness, przeglądy stomatologiczne, porady farmaceutyczne i inne.

Porady, konsultacja i fitness

W tym roku Światowy Dzień Zdrowia poświęcony będzie w szczególności depresji. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zaczerpnąć informacji i na temat tej choroby. Zapraszamy także do zabawy z nagrodami: wystarczy odebrać kartę na punkty oraz skorzystać z różnych stanowisk i zdobyć odpowiednią ilość naklejek.

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii udzieli konsultacji psychoterapeutycznych oraz odpowie na wszystkie pytania związane ze zdrowiem psychicznym. Możliwe będzie także skorzystanie z porad psychoterapeutki Katarzyny Szewczyk.

Wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego – rejestrację przeprowadzi Polski Czerwony Krzyż.

Oprócz tego będzie można skorzystać z bezpłatnych zajęć fitness oraz porad trenera personalnego Fitness Academy Stare Miasto. Porady dietetyczne i poczęstunek zapewni firma Lightbox.

Stoisko „Miasta w formie” – stoisko informacyjne, wydawanie kart na punkty, wydawanie nagród.

Partnerzy V Dnia Zdrowia we Wrocławiu:

Synexus – pomiary ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej, cukru i BMI.

IFMSA – realizacja projektów:

  • Szpital pluszowego misia – projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, gdzie przez zabawy integracyjne zmniejsza się strach przed lekarzem i oswaja z „białym fartuchem”.
  • Serce masz tylko jedno – zajmuje się pomiarem ciśnienia i glukozy we krwi u osób starszych i kierowaniem osób ze zwiększonym ryzykiem zachorowalności do konsultacji w poradni specjalistycznej.
  • Ratowanie na spontanie – uczy młodzież zasad pierwszej pomocy z pokazowym instruktażem czynności na fantomie.

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii – przeglądy stomatologiczne, edukacja w zakresie higieny jamy ustnej.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji – porady farmaceutyczne, stanowisko zielarskie oraz receptury aptecznej.

SWPS – promocja projektu „Aktywne Diady”, edukacja żywieniowa.

Ortopes – diagnostyka stóp, porady fizjoterapeuty.

Ratuj Stopę – edukacja zdrowotna w zakresie stopy cukrzycowej.

Studenckie Koło Naukowe First Aid Teachers – pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy RKO u dzieci i dorosłych; zadławienia i zakrztuszenia, oparzenia, złamania.

Organizatorem Dnia Zdrowia we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, realizator miejskiego programu „Miasto w Formie”. Program jest finansowany ze środków Miasta Wrocław.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ