Wrocław: brutalny rozbój w centrum miasta

policja.jpg

Zaciągnęli pokrzywdzonego do podziemnego garażu, skopali go i okradli. Teraz siedzą w areszcie.

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Sprawcy przewrócili i zaciągnęli pokrzywdzonego do garażu podziemnego, gdzie został przez nich skopany i okradziony m.in. z telefonu i dokumentów. Zatrzymani trafili już do tymczasowego aresztu, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec w wyniku czynności operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w środku nocy w rejonie ul. Kościuszki. Najpierw sprawcy zaczepili pokrzywdzonego, a następnie zażądali od niego pieniędzy. Gdy próbował ich ominąć, został przewrócony na ziemię i zaciągnięty do garażu podziemnego, gdzie napastnicy zaczęli go kopać i przeszukiwać jego kieszenie. Ich łupem padł telefon komórkowy, skórzany portfel wraz z dokumentami oraz drobny bilon.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych podobnych zdarzeń. Wobec obu podejrzanych sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ