Wrocław: TBS zbuduje 30 nowych mieszkań komunalnych

foto: fck / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Radio Wrocław informuje o planach budowy kolejnych mieszkań komunalnych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje 30 nowych lokali w Leśnicy. Mają być gotowe jeszcze w lipcu bieżącego roku.

— Korzystając z mieszkań będziemy traktowani jak najemcy komunalni, co oznacza na przykład niższy czynsz, w porównaniu do lokatorów pozostałych mieszkań w bloku. Takiego lokum nie będziemy mogli jednak wykupić, jak ma to miejsce w przypadku mieszkań w kamienicach. Dzięki temu baza mieszkań miejskich wzbogaca się — mówi dla Radia Wrocław Lech Filipiak, dyrektor departamentu nieruchomości.

Mieszkania w nowym budownictwie będą wynajmowane dokładnie tak, jak te w kamienicach. Z jedną tylko, ale za to bardzo ważną różnicą — nie będzie można ich wykupić. Na pewno nie będzie to możliwe z bonifikatą.

— Sprzedaż takich lokali mieszkalnych, musi uwzględniać wszystkie koszty i zobowiązania, które przypadają na dane lokum, a jest obowiązek sprzedaży po cenach rynkowych. Ja nie znam przypadku żeby w jakimkolwiek TBS- ie w Polsce z tego skorzystano — czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Mieszkanie komunalne w TBS będzie można jednak zamienić. Konkretniej — dopuszczana jest możliwość zamiany na lokum w kamienicy, które już można wykupić i to z bonifikatą.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ