Wrocław: wyroki więzienia dla uczestników zamieszek przy Trzemeskiej

sady_11_1.png

Radio Wrocław donosi o kolejnych wyrokach dla uczestników ubiegłorocznych zamieszek.

Do rozruchów doszło w maju 2016 roku pod Komisariatem Policji Wrocław-Stare Miasto przy ulicy Trzemeskiej. Na komisariacie zmarł zatrzymany, 25-letni Igor Stachowiak (powody jego śmierci pozostają nieznane). Wywołało to oburzenie i wielu młodych ludzi zaczęło przybywać na Trzemeską. Prędko doszło do eskalacji przemocy. Poszkodowanych zostało kilku funkcjonariuszy policji. Zatrzymano prawie 70 osób, a ponad 50 z nich zostały postawione zarzuty.

Wrocławski sąd skazał w tej sprawie już szereg osób. Teraz wydano wyroki dla kolejnych pięciu oskarżonych. Dwóch z nich zjawiło się na rozprawie. Jeden z mężczyzn skazany został na półtora roku więzienia, drugi — pół roku pozbawienia wolności oraz pół roku prac społecznych. Reszta usłyszała wyroki w zawieszeniu. Sąd wziął pod uwagę przyznanie się do winy i wyrażenie skruchy przez tych oskarżonych.

— Należy wskazać, że nie byli prowodyrami. To wpłynęło niewątpliwie na wymiar kary — powiedział sędzia Paweł Pomianowski.

Cała piątka musi zapłacić Komendzie Wojewódzkiej karę w wysokości 300 zł, a także od 100 do 200 zł nawiązki tym funkcjonariuszom, którzy odnieśli obrażenia podczas zamieszek.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ