Zawody bez przegranych – niepełnosprawni pływacy na AWF

A. Palus PR EXPERT

Rekordowa liczba zawodników i prawdziwie olimpijskie emocje. W czwartek, 6 kwietnia 2017 r. na pływalni AWF we Wrocławiu spotkają się najlepsi niepełnosprawni sportowcy. Odbędzie się tam IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych.

Olimpiady Specjalne to zawody sportowe adresowane do osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. We Wrocławiu wydarzenie organizowane jest co dwa lata. W tym roku o miejsce na podium powalczy rekordowa liczba 150 sportowców, reprezentujących 17 klubów z całego Dolnego Śląska.

 

Na zawody zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć rywalizację fair play, pełną wyłącznie dobrych emocji – mówi Alicja Pacześniak, trener jednego z klubów Olimpiad Specjalnych i współorganizator IX Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych.

Będzie to największa impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, która w tym roku jest organizowana we Wrocławiu – dodaje.

 

Ceremonia Otwarcia odbędzie się zgodnie z ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. Rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją zawodników, którzy wejdą na basen z nazwami klubów na tabliczkach. Następnie wprowadzana zostanie flaga Olimpiad Specjalnych. Przewidywany jest hymn i uroczyste ślubowanie sportowców, sędziów i trenerów. Olimpijską atmosferę wydarzenia podkreśli obecność polskich olimpijczyków – Renaty Mauer-Różańskiej i Rafała Kubackiego.

 

Będzie to nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania sprawności fizycznej zawodników, ale również doświadczenia przez nich prawdziwej wygranej – uważa Magda Krawczyk, trener i współorganizator mityngu.

– Nagradzani będą wszyscy uczestnicy, co każdemu pozwoli przeżyć wyjątkowe chwile.

Zawody będą sędziować Sędziowie Polskiego Związku Pływackiego. W trakcie imprezy odbędą się również pokazy pływania synchronicznego i kajakarstwa. W przerwach między startami, również sami zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w profesjonalnym kajakarstwie z Dawidem Mikłaszewiczem.

Imprezę wspierać będzie 60-ciu wolontariuszy z wrocławskiej AWF i V LO we Wrocławiu. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

 

IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Harmonogram:

  • 10.00 – oficjalne rozpoczęcie z udziałem wszystkich zawodników, przedstawicieli władz miasta i województwa oraz osób promujących ideę olimpizmu
  • 10.15 – pokazy pływania synchronicznego i sportów kajakowych
  • 10.30 – rozpoczęcie zawodów
  • 16.00 – przewidywany koniec zawodów

źródło: Aleksandra Palus PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ