Były wiceminister Skarbu Państwa w rządzie PO–PSL zasiądzie na ławie oskarżonych

sady_11.png
fot: youtube

„Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia akt oskarżenia w sprawie dotyczącej między innymi prywatyzacji Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych sp. z o.o. z siedzibą w Kobyłce” – informuje Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Krajowa informuje, że w toku śledztwa zarzuty ogłoszono trzem osobom, wśród których jest Tomasz L. – jeden z byłych Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w Rządzie PO – PSL. W 2012 roku odpowiadał on za nadzór nad procesem prywatyzacji Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych sp. z o.o. z siedzibą w Kobyłce.

Prokurator zarzucił byłemu Podsekretarzowi Stanu niedopełnienie obowiązków funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz płatną protekcję. Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności odpowiednio od roku do 10 lat i od 6 miesięcy do 8 lat.

Do zarzucanych Tomaszowi L. czynów doszło od maja do października 2012 roku. Bezpośrednio związane one były w procesem prywatyzacji Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych sp. z o.o. z siedzibą w Kobyłce. Oskarżony Tomasz L., jako wiceminister Skarbu Państwa w Rządzie PO – PSL, odpowiadał za nadzór nad tym procesem. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej faworyzował on określonego przedsiębiorcę i informował go o kluczowych decyzjach dotyczących prywatyzacji Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych.

Jako Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w Rządzie PO – PSL oskarżony, w zamian za obietnicę korzyści majątkowej dla siebie oraz innej osoby, powoływał się także na wpływy w określonych instytucjach i podjął się pośrednictwa w załatwieniu sprawy na rzecz określonego przedsiębiorcy. Obietnica korzyści majątkowej dla oskarżonego polegała na pomocy przy nabyciu mieszkania w Sopocie poniżej cen rynkowych oraz w przyszłości na zatrudnieniu go w określonych podmiotach gospodarczych. Osiągnięcie zaś korzyści majątkowej dla innej osoby wiązało się między innymi z korzyścią majątkową w formie pieniężnej dla tej osoby, której kwota określona została na co najmniej 1 milion złotych.

Źródło: pk.gov.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ