DRS i Nowoczesna wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia w drodze prawyborów ?

urna.jpg

Czy Dolnośląski Ruch Samorządowy i Nowoczesna zamierzają wystawić wspólnego kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia. Kandydata wyłonią prawybory ?  Taka informacja obiegła Wrocław.

Od kilku dni spekulowano na temat porozumienia między prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru a marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim. Jak dotąd politycy energicznie dementowali te doniesienia. Jednak dzisiaj marszałek Przybylski potwierdził w Radiu Wrocław, że zawarte zostało porozumienie przedwyborcze.

Przybylski zapowiada, że kampania rozpocznie się po świętach, a prawybory odbędą się w czerwcu. O urząd ubiegać się mogą nie tylko członkowie Nowoczesnej i DRS, ale też sympatycy. Żadne nazwisko oficjalnie nie padło, jednak „mówi się”, że mógłby to być poseł Michał Jaros, radny Tomasz Hanczarek, wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka lub wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak. Jednakże po audycji Nowoczesna wydała oświadczenie , że prawybory nie są przesadzone.

Do porozumienia nie przystąpiła Platforma Obywatelska, która popiera prof. Alicję Chybicką. Swojego kandydata wystawi również Prawo i Sprawiedliwość, a także ruchy miejskie.

O komentarz poprosiliśmy Waldemara Bednarza z KuKiz 15 :

W demokratycznych strukturach DRS i Nowoczesnej odbędą się  prawybory.  Kandydaci dostaną do wypełnienia ankietę  np. z takim kwestiami:

 1. Budowa Stadionu Miejskiego (NIK wykazał 313 mln niegospodarności),
 2. Budowa parkingu przy Hali Stulecia, niejasności z podpisaną umową,
 3. Przekształcenia własnościowe w Data Techno Park,
 4. Rozliczenia w EIT+,
 5. Pożyczki dla Śląska Wrocław, konwersja długu na akcje,
 6. Olbrzymie koszty budowy Narodowego Forum Muzyki,
 7. Transfer zadłużenia do miejskich spółek,
 8. Blokowanie do pełnego dostępu do umów,
 9. Odtajnienie protokołów z kolegiów prezydenckich,
 10. Kosztowna inżynieria finansowa:
 • leasing (urzędowe budynki na Zapolskiej),
 • partnerstwo publiczno-prywatne (parking przy Hali Stulecia),
 • umowy wsparcia (Afrykarium, Stadion Miejski, itd.),
 • manipulacje dywidenda-podnoszenie kapitału (MPWiK),
 • cesja na 10 lat (Aleja Wielkiej Wyspy).

Geniusz, który zda zadowalająca (najlepiej celująco), przejdzie  do etapu ustnego. W zaciszu gabinetu prezydenckiego, w gronie sprawdzonych przyjaciół,  złoży przysięgę  zachowania milczenia i tajemnicy.  W ten sposób od 27 lat odbywa się uroczyste  namaszczenie następcy.  Wzruszeni współpracownicy oddadzą  hołd nowemu Szefowi, a w tym czasie Wielki Sekretarz rozpali w prezydenckim kominku.  Biały dym rozpłynie się nad Wrocławiem. Oczywiście, wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń w powyższym tekście  jest niezamierzone i przypadkowe

Źródło: Radio Wrocław /wdolnymslasku.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ