Francuski deweloper zabuduje jedną z ostatnich działek na Kępie Mieszczańskiej

MP, Nowa inwestycja Jagiełly 6

 

Maćków Pracownia Projektowa opracowała projekty apartamentowców dla francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier Polska, przy ul. Jagiełły 6. Do dwóch istniejących budynków z 1905 roku, dobudowany zostanie nowy kompleks mieszkaniowy. Będzie 69 apartamentów, od 23 m² do 137 m², z wewnętrznym dziedzińcem i tarasem widokowym a także rowerownią i  podziemnym modułowym garażem. Całość utrzymana w stylu art déco. W czerwcu br., zaplanowano rozpoczęcie budowy a zakończenie na grudzień 2018 roku.

Zbigniew Maćków mówi, że głównym aktorem są stare kamienice a celem a podczas prac projektowych zwracał uwagę na to, by zachować urbanistyczną skałę.

Wszystkie elementy wartościowe zachowamy czy odtworzymy a nie wartościowe zastępujemy współczesnymi. Jagiełły 6, to będzie pierwszy prawdziwy przykład inwestycji, która łączy stare z nowym. Tak naprawdę zostają nam dwie ściany fasady kamienicy frontowej i oficyny a całe wnętrze będzie już nową substancją, która odpowiada współczesnym standardom mieszkaniowym.

Jeżeli popatrzymy na wolną przestrzeń przed nami, została już tylko przedostatnia dziura i niedługo cały ten kwartał będzie zawiązany na kokardkę.

Centrum miasta ułatwi życie przyszłym mieszkańcom.

To walor tej inwestycji. Wszędzie blisko i doskonałe miejsce na rekreację. W pobliżu Odra. Praktycznie całe nadbrzeże zostało poddane już rewitalizacji, wychodząc za róg mamy ciąg spacerowy, którym za chwilę dojdziemy Mosty Warszawskie, Jagielońskie, Szczytnicki i Pokoju.

Będzie mała architektura, przede wszystkim poprzez zagospodarowanie terenu z zewnątrz.

Nawiązujemy do ciągów spacerowych, do elementów zielonych, które już są. Drugim elementem małej architektury jest wewnętrzne patio, wewnętrzny ogród i ostatni element to, tarasy na ostatnich kondygnacjach. To jest gęsta miejska zabudowa, która jest całkowicie wykorzystana, np. patio jest na garażu podziemnym.

MP Zbigniew Maćków

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ