Ostatnia rozprawa apelacyjna przed ogłoszeniem wyroku przeciwko Piotrowi Rybakowi

MP Piotr Rybak

Piotr Rybak, skazany w lutym br., na 10 miesięcy więzienia, za słowa „nie będzie żaden człowiek z Niemiec, ani Żyd czy Amerykanin mówił, że Islam jest pogodnie nastawiony do chrześcijaństwa” odwołał się od wyroku. Dzisiaj w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu, odbyła się rozprawa.

Proces rozpoczął się ze znacznym opóźnieniem z powodu demonstracji publiczności, która decyzją prezesa sądu, nie została wpuszczona na salę.

Żądamy wejścia na salę. To jest niesłychane, że w wolnym kraju, wolny człowiek z woli prezesa sądu nie może uczestniczyć w rozprawie. Oprócz haseł narodowych, grupa miała flagi polskie, …. zaśpiewali hymn Polski.

Tymczasem część publiczności z Gminy Żydowskiej, która otrzymała 14 wejściówek weszła na salę rozpraw razem z mediami . Głos zabrał sędzia, obrońca, prokurator i oskarżony.

 Obrońca oskarżonego:

Zapisy audio-video, które były udostępnione sądowi, pokazują, iż nie było żadnych haseł antyżydowskich ani nawołujących do nienawiści. Obrońca podkreślił, że wyrok I instancji został wydany na podstawie świadków, którzy nie byli bezpośrednimi uczestnikami demonstracji, że wiedzę czerpali z różnych mediów. W związku z tym podtrzymuję w całości apelację, w szczególności, wniosek o zmianę zaskarżonego wyroku, poprzez uniewinnienie oskarżonego”.

Prokurator w imieniu Gminy Żydowskiej mówił o nieprawidłowościach

Mały aczkolwiek istotny szczegół, zarówno w akcie oskarżenia, jak i w wydanym wyroku skazującym oskarżonego, wkradł się jeden błąd, mianowicie…błąd zawarty w opisie czynu zarzuconego a następnie przypisanego przez Sąd I Instancji. Sąd nie doprecyzował faktu dlaczego oskarżony spalił kukłę.

Piotr Rybak w ostatnim słowie

Proszę o uniewinnienie, bo uważam, że jeśli po tej apelacji, sąd wyda wyrok przeciwko Piotrowi Rybakowi, tym samym wyda wyrok przeciwko wszystkim Polakom.

Sąd postanowił odroczyć ogłoszenie wyroku 13 kwietnia 2017, godz. 13.30

 

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ