Szef rządu Gibraltaru dobitnie o Tusku. „Zachowuje się jak zdradzany mąż, rogacz, który odgrywa się na dzieciach”

– Pan Tusk, który ma w zwyczaju stosowanie analogii do rozwodu i pozwu rozwodowego, zachowuje się jak zdradzany mąż, rogacz, który odgrywa się na dzieciach – powiedział szef rządu Gibraltaru, nawiązując do tego, że szef Rady Europejskiej, proponował Hiszpanii możliwość weta w sprawie objęcia Gibraltaru.

– Żadna umowa między Wspólnotą a Wielką Brytanią nie może być stosowana na terytorium Gibraltaru bez porozumienia Zjednoczonego Królestwa z Królestwem Hiszpanii – powiedział Donald Tusk, mówiąc o tym, co stanie się po Brexicie.

Zdaniem Fabiana Picardo, szefa rządu Gibraltaru, Hiszpania chciała, za zgodą Unii Europejskiej, prześladować Gibraltar. Szef rządu Gibraltaru podkreślił, że jego kraj nie wyda zgody na to, by stał się kartą przetargową w negocjacjach ws. wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty. – Nie będziemy kartą przetargową i nie będziemy ofiarą Brexitu, tak jak nie jesteśmy Brexitu sprawcami: zagłosowaliśmy za pozostaniem w Unii Europejskiej, więc odgrywanie się za to na nas jest zezwalaniem Hiszpanii na zachowywanie się jak prześladowca – powiedział.

Fabian Picardo w ostrych słowach skrytykował także szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. – Pan Tusk, który ma w zwyczaju stosowanie analogii (wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej) do rozwodu i pozwu rozwodowego, zachowuje się jak zdradzany mąż, rogacz, który odgrywa się na dzieciach – stwierdził.

 źródło: Telewizja Republika
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ