Wicepremier Gowin we Wrocławiu z okazji przejęcia centrum EIT+ przez rząd

Jaroslaw-Gowin.jpg

„Gazeta Wrocławska” informuje o przejęciu Centrum Badań EIT+ przez rząd. Radni miasta Wrocławia zdecydowali o przekazanie udziałów w ręce Skarbu Państwa. Tym samym 90% udziałów znajdzie się w ręku państwa.

W związku z przejęciem jutro do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin. Początek spotkania planowany jest na godzinę 11:00. Minister nauki opowie o roli, którą ma odegrać położone na wrocławskich Praczach Odrzańskich EIT+ w rządowych planach. „Gazeta Wrocławska” przypomina o pomyśle powołania Narodowego Instytutu Technologicznego, stanowiącego zaplecze naukowe dla rządu. Pozytywnie na ten temat wypowiada się Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że organizator spotkania z wicepremierem Gowinem nie wyklucza obecności Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ma odwiedzić centrum badawcze i odsłonić tam tablicę upamiętniającą dr Grażynę Gęsicką, jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej, która w rządzie PiS odpowiadała za resort rozwoju regionalnego. To właśnie dzięki jej staraniom EIT+ trafił na szczyt listy inwestycji unijnych.

Źródło: Gazeta Wrocławska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ