WROCŁAW: PRZYGOTOWANIA DO NOCY KONFESJONAŁÓW [LISTA KOŚCIOŁÓW]

ww

Przez całą noc z 11 na 12 kwietnia będzie można przystąpić do spowiedzi w trzynastu wrocławskich kościołach. Już dziś do rąk mieszkańców trafi ponad 50 tys. tekstów z rachunkiem sumienia.

Inicjatywa, która pojawiła się w archidiecezji wrocławskiej wraz z objęciem posługi przez ks. abp. Józefa Kupnego została bardzo dobrze przyjęta w stolicy Dolnego Śląska. W każdym z kościołów co roku księża posługujący w konfesjonałach nie mają chwili przerwy. Ludzie spowiadają się od późnych godzin wieczornych do 06.00 nad ranem. Wielu z nich podkreśla, że pora sprzyja refleksji, wyciszeniu i modlitwie. W większości świątyń w czasie spowiedzi można adorować Najświętszy Sakrament.

Aby ułatwić wiernym przygotowanie do spowiedzi wielkanocnej archidiecezja przygotowała 50 tys. sztuk rachunku sumienia. W najbliższym czasie trafi on do rąk wrocławian. Wolontariusze będą wręczać je pod galeriami handlowymi, na przystankach, w środkach komunikacji miejskiej czy na wrocławskim Rynku. Poza tym o inicjatywie będą informowały bilbordy, które pojawią się w całym mieście.

Rzecznik archidiecezji zwraca również uwagę, że termin „Nocy Konfesjonałów” nie jest przypadkowy.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne i wspaniale by było, gdyby wszyscy chrześcijanie wchodzili w ten czas pojednani z Bogiem – mówi ks. Rafał Kowalski.

Poza tym w ostatnim czasie obserwujemy, iż wielu ze względu na swoje obowiązki nie ma możliwości wyspowiadania się w swoich parafiach w czasie, gdy spowiedź jest organizowana. Są także ludzie, którzy przyjeżdżają na święta zza granicy. Im także chcemy wyjść naprzeciw – puentuje ksiądz rzecznik.

Kościoły, w których będzie można przystąpić do spowiedzi:

1. Parafia Katedralna p.w. św. Jana Chrzciciela – pl. Katedralny
2. Parafia Bożego Ciała – ul. Bożego Ciała 1
3. Parafia św. Mikołaja – ul. Św. Antoniego 30
4. Parafia św. Ignacego Loyoli – ul. W. Stysia 16
5. Parafia św. Klemensa Dworzaka – al. Pracy 26
6. Parafia św. Augustyna – ul. Sudecka 90  – Krzyki
7. Parafia św. Antoniego – al. Jana Kasprowicza 26 – Karłowice
8. Parafia N.M.P. Matki Pocieszenia- ul. Wittiga 10 – Dąbie
9. Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Horbaczewskiego 20 – Gądów
10. Parafia Ducha Świętego – ul. Bardzka 2/4
11. Parafia św. Jana Apostoła – ul. Królewska 30 – Zakrzów
12. Parafia Odkupiciela Świata – ul. Macedońska 2 – Polanka
13. Parafia św. Karola Boromeuszka – ul. Krucza 58

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ