Zobacz, jak powstaje bolid „Formuły Student”

materiały prasowe

W jaki sposób produkowane są skrzydła do bolidu wyścigowego, do czego przydaje się tu technologia druku 3D oraz jak na co dzień wygląda praca nad jego konstrukcją – tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas Dni Otwartych PWR Racing Team, które odbędą się 7 i 8 kwietnia. 

Przez dwa dni, od godz. 13 do 20, będzie można zobaczyć jak pracują wrocławscy twórcy bolidów. W garażu PWR Racing Team przy ul. Sopockiej 16 we Wrocławiu będzie można nie tylko porozmawiać z nimi o ich pasji, ale również zobaczyć jak wygląda budowany przez nich pojazd i osobiście usiąść za jego kierownicą.

Na to wydarzenie zapraszamy nie tylko studentów naszej uczelni, ale też wszystkich mieszkańców Wrocławia, pasjonujących się motoryzacją oraz nowymi technologiami – mówi Magdalena Klimek z PWR Racing Team. – Z pewnością będzie to dla nich ciekawe doświadczenie.

W czasie Dni Otwartych zaprezentowane zostaną poszczególne działy teamu: Aerodynamiki, Suspension, Monocoque&Frame oraz Powertrain. Dla uczestników wydarzenia zaplanowano również liczne konkursy i testy wiedzy dotyczącej motoryzacji. m.in. zmianę koła na czas czy rozpoznawanie części samochodowych.

PWR Racing Team to zespół studentów z Politechniki Wrocławskiej, których od 2009 roku łączy wspólny cel – budowa bolidu wyścigowego i start w międzynarodowych zawodach Formuła Student. W każdym sezonie projektują i budują nowy samochód, co roku udoskonalając jego poszczególne elementy. W profesjonalne narzędzia i akcesoria narzędziowe wyposaża ich Lange Łukaszuk z podwrocławskiego Bykowa. Do tej pory w ich garażu powstało siedem modeli. Osiągnięcia młodych konstruktorów zauważają i doceniają też światowe koncerny. Członkowie teamu pracują m.in. w zespole, który przygotowuje bolidy Ferrari na wyścigi Formuły 1.

Marek Dąbrowski

PR Expert

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ