Jest umowa na dofinansowanie obwodnicy Leśnicy

obwodnica_bolkowa.jpg

Ministerstwo Rozwoju w połowie marca podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko. Dodatkowe pieniądza trafiły do 9 miast, w tym Wrocławia. 

5 kwietnia Tomasz Sołowiej, dyrektor Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi Urzędu Miejskiego, podpisał w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu, który formalnie nazywa się POIS.04.02-00-00-0014/16 „Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 94″.

Pieniądze te pozwolą rozbudować obwodnicę Leśnicy. W ramach projektu powstanie tzw. Oś Inkubacji, czyli droga od ul. Kosmonautów do ronda na ulicy Granicznej oraz  Aleja Stabłowicka, czyli fragment od ronda na ulicy Granicznej do ul Średzka. W inwestycję wlicza się również odcinek od planowanego węzła łączącego Oś inkubacji z Aleją Stabłowicką do ronda na Granicznej, stanowiącym dojazd do lotniska, oraz przebudową odcinka ul. Kosmonautów.

Łącznie zbudowane zostanie 9,2 km nowych dróg oraz przebudowane 2,3 km.

Z rozbudową chcielibyśmy ruszać jak najprędzej. Projekt niedawno został już zlecony. Jak tylko będzie odpowiednio zaawansowany, chcemy ogłaszać przetarg i rozpoczynać realizację. Stosownie do postępu prac przygotowawczych można będzie też przygotować bardziej szczegółowy harmonogram – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Inwestycja w liczbach

  • Lata realizacji 2015-2019
  • Koszty całkowite: 296 629 745,35 PLN
  • Koszty kwalifikowlane: 274 576 495,58 PLN
  • Dofinansowanie: 233 390 021,24 PLN

W ramach projektu powstanie:

  • Oś Inkubacji od ul. Kosmonautów do ronda na ulicy Granicznej
  • Aleja Stabłowicka od ronda na ulicy Granicznej do ul Średzka (wraz z odcinkiem od nowo planowanego węzła łączącego Oś inkubacji z Aleją Stabłowicką do ronda na Granicznej, stanowiącym dojazd do lotniska, oraz przebudową odcinka ul. Kosmonautów).
  • Łącznie zbudowane zostanie 9,2 km nowych dróg oraz przebudowane 2,3 km.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ