Policjanci uratowali mężczyznę, który usiłował targnąć się na własne życie

policja.jpg

Funkcjonariusze z powiatu kłodzkiego interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Radków, gdzie 38-latek usiłował odebrać sobie życie. Przybili na miejsce dzielnicowi niemal w ostatniej chwili udaremnili działanie pijanego mężczyzny i trafił on pod opiekę specjalistów. Obecnie policjanci sprawdzają, co mogło być przyczyna jego zachowania.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie otrzymał informację od kuratora zawodowego, z której wynikało, że zagrożone jest życie jednego z mieszkańców gminy Radków. Policjant natychmiast skierował tam funkcjonariuszy z Radkowa będących w służbie, którzy niezwłocznie pojechali na miejsce. Okazało się, że samobójstwo chce popełnić 38-letni mężczyzna, który przebywał sam w domu jednorodzinnym.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce zauważyli dym wydobywający się z budynku oraz odgłosy znajdującego się w zamkniętym pomieszczeniu mężczyzny. Funkcjonariusz wszedł na dach pobliskiej komórki, a następnie podjął decyzje o wybiciu jednej z szyb by nawiązać kontaktu z desperatem. Widząc dynamiczny rozwój sytuacji nie zawahał się ani chwili dłużej i zabrał mężczyźnie nóż, a po skutecznych negocjacjach desperat ściągnął sobie pętlę, którą miał już na szyi.

W tym czasie drugi z funkcjonariuszy wezwał Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Strażacy wyprowadzili mężczyznę z zadymionego pomieszczenia, a następnie ugasili źródło ognia. 38-latek został oddany pod opiekę lekarską.
Jak się okazało mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu stwierdzono 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.

Źródło: KPP w Kłodzku

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ