Przetarg na tramwaj na Hubskiej unieważniony. Będzie drugi

Bogusław Wielgoszewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Spółka Wrocławskie Inwestycje musiała unieważnić przetarg na budowę tramwaju na ul. Hubskiej. W ciągu kilku dni ma być ogłoszony nowy.

Przetarg na budowę torowiska na ul. Hubskiej był już w zasadzie na ostatniej prostej do podpisania umowy. Oferenci skorzystali jednak z prawa odwołania na tyle skutecznie, że przetarg trzeba unieważnić.

– Stało się tak z powodu braku ofert nie podlegających odrzuceniu – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Nowe postępowanie ma być ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Niestety harmonogram robót będzie musiał się zmienić. Prace najpewniej ruszą dopiero w lato i potrwają do przyszłego roku.

Nowe torowisko na Hubskiej to ważne udogodnienie dla komunikacji miejskiej. Jadące z Gaju tramwaje obecnie kursują przez ulicę Glinianą i w stronę centrum przebijają się pod wąskim wiaduktem na ul. Stawowej korzystając z tego samego torowiska, którym jeżdżą linie obsługujące ul. Ślężną, od Parku Południowego. Dzięki połączeniu przez Hubską lepiej będzie można wykorzystać torowisko na Pułaskiego i Małachowskiego-Piłsudskiego. W ramach planowanej inwestycji ma powstać wydzielone torowisko tramwajowe na odcinku między Glinianą a Dyrekcyjną. Wydzielone będą także pasy ruchu dla reszty pojazdów, w tym również ścieżki rowerowe. Pieszych powinny ucieszyć nowe chodniki, a zwłaszcza nowe oświetlenie.

Ponieważ projekt polega głównie na rozbudowie linii tramwajowej nie sposób nie wspomnieć o dwóch nowych przystankach wiedeńskich, czyli takich jak na ul. Krupniczej, peron jest przedłużeniem chodnika i równocześnie wyspą spowalniającą ruch samochodowy.

W tamtej okolicy ma być przebudowa także ulica Dyrekcyjna. Postępowanie na to zadanie toczy się odrębnym trybem. Wrocławskie Inwestycje chcą, aby roboty w tamtej lokalizacji rozpoczęły się jeszcze w maju.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ