Gen. Polko o nowym dowódcy GROM

Polko.jpg
– Trudno mi znaleźć na stanowisku dowódcy GROM-u człowieka, który miałby większe doświadczenie bojowe. Hubal, pułkownik Pawluk, zaliczył jako dowódca dwie misje w Iraku, trzy misje w Afganistanie, był wielokrotnie wyróżniany, odznaczany. Wrócił z całym personelem, położył kamień milowy, jeśli chodzi o reputację samej jednostki – powiedział na antenie Radia ZET gen. Roman Polko.

– Gdybyśmy tak wierzyli we wszystko, co można wyczytać w niektórych gazetach, to GROM-u już dawno by nie było, bo to, że po GROM-ie, to ja czytałem nawet wtedy, kiedy sam obejmowałem obowiązki dowódcy GROM-u, a dwa lata później wykonaliśmy misje w Iraku, Afganistanie, Kosowie – powiedział gen. Roman Polko.

– Trudno mi znaleźć na stanowisku dowódcy GROM-u człowieka, który miałby większe doświadczenie bojowe. Hubal, pułkownik Pawluk, zaliczył jako dowódca dwie misje w Iraku, trzy misje w Afganistanie, był wielokrotnie wyróżniany, odznaczany. Wrócił z całym personelem, położył kamień milowy, jeśli chodzi o reputację samej jednostki w tych misjach i dobrze, że tak doświadczony, z takim autorytetem nie tylko wśród własnych żołnierzy, dowodzi tą jednostką – dodał generał, mówiąc o płk. Mariuszu Pawluku.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ