Nietrzeźwa matka przewoziła samochodem swojego 2- miesięcznego syna

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali 30-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości przewoziła samochodem swojego 2 miesięcznego syna. Po badaniu okazało się, że w organizmie kobiety znajduje się ponad 1 promil alkoholu. Dziecko trafiło do Pogotowia Rodzinnego. O sytuacji został powiadomiony również sąd rodzinny. 4 kwietnia 2017 roku około godziny 23.00 na numer alarmowy policji zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że prawdopodobnie pijana matka przewozi autem osobowym swojego 2-miesięcznego syna.

Powiadomieni o tym policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zauważyli nadjeżdżający pojazd, który poruszał się tzw. zygzakiem. Po zatrzymaniu auta, okazało się, że kieruje nim 30-letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego. W pojeździe znajdowało się również dwumiesięczne dziecko, które umieszczone było w niezabezpieczonym nosidełku.

Funkcjonariusze wyczuli od kobiety woń alkoholu, a przeprowadzone prze nich badanie wykazało ponad 1 promil w jej organizmie. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania, a następnie zostało umieszczone w Pogotowiu Rodzinnym.
30-latka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności, a o całej sytuacji powiadomiony został sąd rodzinny.

Obecnie policjanci sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Ponadto kobieta odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.
Za powyższe przestępstwa grozić kobiecie może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górz

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ