ODSZEDŁ JAN JURIJKÓW

?

Z wielką przykrością informujemy, że dnia 4 kwietnia 2017 r. zmarł nagle śp. Jan Jurijków – człowiek wielce zasłużony dla Związku i organizacji Volvo Polska.
Jan Jurijków – ur. 29 sierpnia 1950 roku.

W latach 1981-1989 prowadził działalność opozycyjną w ramach tzw. „Grupy Jelczańskiej” na terenie Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Przewodniczący oddziału. Zbierał składki na działalność związkową oraz redagował i kolportował nielegalne wydawnictwa podziemne, ulotki i czasopisma, m.in.: „Gross Rosen”, „Z Dnia na Dzień”, „Solidarność Walcząca”, „Tygodnik Wojenny”, „Podaj Dalej”. Poza tym angażował się w przekazywaniu informacji o bieżącej sytuacji politycznej redakcjom pism „Z Dnia na Dzień”, „Solidarność Walcząca” oraz Radiu Wolna Europa.

Od 2000 roku zatrudniony w Volvo Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu.
W latach 2002 do 2014 był członkiem prezydium Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska, od 2015 roku przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów.
Pogrzeb odbędzie się 10 kwietnia (poniedziałek) 2017 r. w Jelczu-Laskowicach. Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach. Uroczystości pogrzebowe po mszy św. na cmentarzu w Chwałowicach.

źródło: Solidarność Dolnośląska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ