Zderzenie Pendolino z ciężarówką. Są ranni

kolej.jpg

Około godziny 15.00 na przejeździe kolejowym w okolicy miejscowości Ozimek na Opolszczyźnie doszło do zderzenia pociągu Pendolino z samochodem ciężarowym. Jak udało nam się dowiedzieć, 15 osób, pasażerów pociągu, zostało poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło kilka minut po 15.00 na przejeździe z sygnalizacją świetlną między miejscowościami Chrząstowice a Ozimek w woj. opolskim. Pociąg Pendolino relacji Wrocław Główny-Warszawa Wschodnia zderzył się tam z samochodem ciężarowym.

– Wiemy, że samochód ciężarowy z naczepą, na której wiózł inny samochód ciężarowy, przejeżdżał przez przejazd. Doszło wówczas do zderzenia, jednak wciąż wyjaśniamy dokładne okoliczności całej sytuacji – powiedziała w rozmowie z portalem TelewizjaRepublika.pl asp. szt. Monika Mrugała z opolskiej policji. Policjantka dodała, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o przyczynach tego zdarzenia.

Jak powiedziała nam asp. szt. Monika Mrugała, poszkodowanych w wypadku zostało 15 pasażerów. Czworo z nich zostało hospitalizowanych, z czego stan dwóch osób określany jest jako ciężki.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, ciężarówka prawdopodobnie nie powinna znaleźć się na tym przejeździe, ponieważ obowiązuje tam zakaz jazdy pojazdów o masie większej niż 5 ton. Na odcinku Fosowskie-Opole Główne ruch jest zablokowany, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, a część pociągów skierowano na drogę okrężną.

Źródło: telewizjarepublika.pl, rynek-kolejowy.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ