Zmieniona organizacja ruchu po zdarzeniu na trasie Świnoujście – Wrocław

pkp 2.jpg

Po zdarzeniu na przejeździe w okolicy miejscowości Schodnia PLK wspólnie z przewoźnikami opracowały zmiany w komunikacji. W dniach 08.04-12.04 2017 Pociągi Intercity kursujące  na trasie Świnoujście – Przemyśl, Warszawa – Wrocław i do Jeleniej Góry kierowane będą zmienioną trasą przez Strzelce Opolskie, z pominięciem stacji Lubliniec i dodatkowym postojem na stacji Kochanowice. Na odcinku Kochanowice – Lubliniec uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o organizacji ruchu wygłaszane są na stacjach i w pociągach, a także można je uzyskać dzwoniąc pod numer infolinii 19 757 lub na stronie www.intercity.pl

Za pociągi regionalne obowiązuje komunikacja autobusowa na odcinku Fosowskie – Opole Główne. Autobusy zastąpią 22 pociągi Przewozów Regionalnych w dobie. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu.

Trwają prace nad przywróceniem ruchu na jednotorowym szlaku Chrząstowice – Ozimek. Służby techniczne PLK pracowały na miejscu całą noc. Uszkodzony pociąg został zabrany już z miejsca zdarzenia. Rozpoczynają się prace naprawcze. Wstępnie określono, że naprawy wymaga 450 podkładów, słup sieci trakcyjnej, potrzebna będzie również regulacja toru. Naprawa uszkodzonego torowiska planowana jest do środy 12.04.2017 r. Prace będą trwały non stop.

Wczoraj ok. 15.10 na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową na jednotorowym szlaku Chrząstowice – Ozimek doszło do zderzenia pociągu relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia ze stojącym na tym przejeździe TIR-em. Według policji na drodze prowadzącej do przejazdu ustawiony jest znak zakazujący wjazdu samochodom ciężarowym.

Komisja ustali szczegółowe okoliczności zdarzenia i wyjaśni obecność samochodu na przejeździe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informują, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ