GRUPA 44: Koncert pt: WIOSNA WOLNYCH DUSZ

 Czas 7 lat jaki upłynął był bogaty w wydarzenia, które zmieniły scenę polityczną i społeczeństwo. Stało się tak ponieważ dramat smoleński wyzwolił dyskusję i refleksję nad stanem państwa polskiego ,które nie może być strukturą teoretyczną.

Pośród wspaniałych postaci utraconych 10 kwietnia 2010 roku znajdujemy wzorce patriotycznego życia. Równocześnie przywróceni zostali niezłomni bohaterowie podziemia antykomunistycznego, wyklęci przez swoich oprawców i wymazani z kart podręczników.Komunistyczne zbrodnie zostały ujawnione przez naukowy cud DNA.Kłamstwo założycielskie PRL  o zbrodni katyńskiej padło nieomal po półwieczu.Zmiany jakie się dokonują pozwalają stwierdzić, że także ofiara smoleńska przyniosła opamiętanie i uzdrowienie moralne.Te zjawiska powinny być wyrażane w kulturze i w twórczości artystycznej we współczesnej formie.

GRUPA 44 czyni temu wyraz od kilku lat. W programie WIOSNA WOLNYCH DUSZ obok refleksji zaprezentowane będą także utwory ekspresyjne, optymistyczne- swoista muzyka duszy.Przypominając historię zwracamy się ku przyszłości. Ona także będzie potrzebowała niezłomnych bohaterów.Takie treści zawierają  songi  WOŁAM DESZCZ, NIE Z BÓLU NIE Z LĘKU, INWOKACJA,POWSTANIE TRWA, PIEŚŃ ZMARTWYCHWSTANIA i finałowa piosenka W RYTMIE SERCA.

Grupę tworzą profesjonaliści – wokalistki, Urszula Milewska, Inna Kamaryan/ Armenia/, pianista Sławomir Krysa

i autor-bard Wojciech Rohatyn Popkiewicz

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ