Lider kapeli, która dba o odpowiednią oprawę muzyczną wieców KOD oskarżony jest o handel kobietami

Kod nowy.jpg

Lider kapeli, która dba o odpowiednią oprawę muzyczną wieców tzw. „Komitetu Obrońców Demokracji”, oskarżony jest o handel kobietami i czerpanie z tego procederu korzyści majątkowych.

Jak ustalił Marcin Dobski, reporter Rzeczpospolitej, w trwającym od sześciu lat procesie grupy przestępczej, która miała zarabiać na handlu kobietami, jednym z głównych oskarżonych jest Konrad M., założyciel zespołu występującego na wiecach i protestach KOD-u.

Według prokuratury członkowie grupy wykorzystywali kiepską sytuację materialną kobiet, werbowali je do pracy, a później przekazywali do nocnych klubów we Włoszech i Grecji. Sprawa z wyłączeniem jawności od ponad sześciu lat toczy się w Sądzie Okręgowym w Krakowie – czytamy w Rzeczpospolitej.

Choć lider kapeli KOD nie jest członkiem struktur organizacji, to wszyscy doskonale go znają. Jego pomarańczowy strój jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wizualnych na wszystkich marszach i wiecach Komitetu Obrony Demokracji.

W KOD-Kapeli, którą zarządza Konrad M., spośród 40 członków ok. 70 proc. to kobiety. Jak przekonuje M., koleżanki z zespołu wiedzą, że ciągnie się zanim sprawa z przeszłości.

Główny zainteresowany nie jest szczególnie przejęty całą sprawą. W mediach społecznościowych zadeklarował, że liderzy KOD-u o wszystkim wiedzą. Rozdęta do granic wytrzymałości historia, którą »ziobrowe« służby próbowały poprawić swoje statystyki w latach 2005–2007, nie wytrzymała próby czasu i zderzenia z faktami – tak Konrad M. 26 marca podsumował swoją sprawę w mediach społecznościowych.

Konrad M. przez rok przebywał w areszcie.  Nie przyznał się do winy, wyszedł za kaucją. Wyrok w sprawie miał zapaść w styczniu. Termin został przesunięty, mowy końcowe odbędą się 21 i 24 kwietnia, następnie zostanie ogłoszony wyrok.

źródło: stefczyk.info

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ