Pijany kierowca spowodował 2 kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca osobowego nissana, który na jednym ze skrzyżowań w Niemczy uderzył w inne auto i uciekł.

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego ustalili, że chwilę później przy zjeździe na krajową 8 wjechał w pojazd ciężarowy. Tam mężczyzna porzucił swój samochód i na pieszo zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez policjantów drogówki. Grozić mu może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło 6 kwietnia br. na terenie Niemczy. Pierwsza z kolizji miała miejsce o godz. 12.50 na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej z ulicą Chrobrego. W kierującą fiatem uderzył mężczyzna jadący nissanem nie udzielając jej pierwszeństwa przejazdu. Po spowodowanej kolizji, nie zatrzymał się i odjechał. Kilka minut później ten sam kierowca przy skrzyżowaniu z krajową 8 po raz kolejny wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym. Po kolizji mężczyzn porzucił swój samochód i uciekł pieszo.
Policjanci z drogówki natychmiast zajęli się tą sprawą i zatrzymali nietrzeźwego 44-latka w jego miejscu zamieszkania. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 1,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Za tego typu przestępstwa i wkroczenia grozić mu może teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Źródło: KPP Dzierżoniów

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ