Świebodzice: mieszkańcy solidarni z lokatorami zawalonej kamienicy

Piotr Marynowski / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0

Radio Wrocław informuje o solidarności mieszkańców Świebodzic z lokatorami zawalonej kamienicy.

W sobotę rano w dolnośląskich Świebodzicach zawaliła się kamienica. Śmierć pod gruzami poniosło sześć osób. Do budowlanej katastrofy doprowadził prawdopodobnie wybuch gazu, ale przyczyny zostaną zbadane przez specjalną komisję. Okoliczni mieszkańcy są głęboko wstrząśnięci:

— Przyszłam zobaczyć, który blok się zawalił…akurat zawalił się ten, w którym moje znajome mieszkają. Na razie bez kontaktu jestem. Tragedia. Mieszkamy dwa kilometry stąd i straszny wybuch było słychać — czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Biuro prasowe dolnośląskiego wojewody Pawła Hreniaka powiadomiło, że rodziny, które zostały poszkodowane, mogą liczyć na zasiłki celowe. Pieniądze otrzyma również gmina.

— Mieszkania dla wszystkich rodzin będą przygotowane — zapewnia w rozmowie z Radiem Wrocław Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Tymczasem mieszkańcy nie pozostają bezczynni i organizują pomoc na własną rękę. Na portalach społecznościowych organizowane są zbiórki pieniędzy, a lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał liczne dary — m.in. odzież, ręczniki i naczynia.

— Ludzie z własnej woli przynoszą odzież, ręczniki, garnki. Każdą pomoc przyjmiemy, proszę jednak nie przynosić ubrań, bo nie wiemy, jakie rozmiary są potrzebne — czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj